flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Девід М.Вон та Володимир Куценко перевірили електронний суд в дії

13 травня 2016 року  керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Агенства США з міжнародного розвитку Девід М.Вон та начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області Володимир Куценко особисто переконались, що в Київському районному суді м. Одеси успішно працює «Електронний суд».

      Керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід М.Вон зазначив, що проект сприяє автоматизації робочих процесів в установах судової влади з 2007 року. Завдання проекту - у співпраці з урядом і громадянським суспільством підтримувати вдосконалення ключового законодавства на завершення судової реформи, поліпшенні судової практики та процедур для формування більш ефективної, підзвітної та прозорої судової влади.

      Володимир Куценко зауважив: «Проект «Електронний суд» вже дозволяє перевести величезний документообіг в електронний формат. По суті – це суд, двері якого відкриті цілодобово. У ньому немає черг і бюрократичних зволікань.

 

      Для користування системою «Електронний суд» необхідно лише зареєструватися на сайті, створити електронну пошту і можна відправляти заяву, в тому числі і позовну до суду. Заява реєструється співробітником суду протягом години. Після, система автоматично відправляє відповідь на електронну скриньку. Також працює послуга СМС- оповіщення» 
        Голова Київського районного суду м. Одеси Сергій Чванкін розповів: « Київським районним судом м.Одеси вже налагоджено співпрацю з Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області. Запити та отримання інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи здійснюється в електронному вигляді.Для вирішення питання про підсудність справи та можливості відкриття провадження у цивільній справі суд має перевірити місце реєстрації відповідача. Істотним чином прискорює розгляд справи запроваджене в рамках проекту «Електронний суд» направлення в електронному вигляді запиту до Адресно-довідкового бюро та одержання електронної відповіді.

       З вересня 2015 року Київським районним судом м. Одеси здійснено 2476 таких запитів у електронному вигляді. Суд одержує відповідь за 1 добу, а раніше на це витрачалося 14-20 днів.»

      Девід М. Вон та Володимир Куценко поспілкувались також з суддями Київського районного суду, які висловили свої побажання задля удосконалення роботи «Електронного суду».

         «Те, що я зараз побачив у суді - вражаюче, адже ви зробили дуже багато за короткий період часу », - зазначив Девід М.Вон. Він розповів, що Британською Радою запроваджено проект «Англійська мова для правників», який успішно працює, тому запропонував суддям Київського районного суду м.Одеси долучитися до розробки проекту «Англійська мова для суддів». Це стало б позитивним моментом для суддів, які матимуть можливість проходити стажування в США для обміну досвідом.

   Сергій Чванкін, в свою чергу, запевнив, що не тільки судді Київського районний суду м. Одеси активно долучаться до проекту, а співробітники апарату суду.

   За результатами зустрічі гості залишились задоволеними роботою «Електронного суду» та Володимир Куценко запевнив, що впровадження електронного суду в Україні - це суттєва і позитивна новація, завдяки якій правосуддя стане доступнішим, більш прозорим, скоротяться терміни розгляду справ та, що дуже важливо, видатки держави на утримання судів.