flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

В ОДЕСЬКОМУ АПЕЛЯЦІЙНОМУ ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДІ ВІДКРИТО КАБІНЕТ МЕДІАЦІЇ!!!

21 лютого 2018, 10:21

Кабінет медіації надасть можливість учасникам процесу, окрім процесуального врегулювання вирішення спору за участю судді, спробувати врегулювати свій спір за допомогою професійного медіатора. 
Проект реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя». 
Кабінет медіації працюватиме з лютого по вересень 2018 року в рамках грантового проекту «Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади».
Наталія Богацька, голова Одеського апеляційного господарського суду, привітала всіх гостей заходу та зазначила, що медіація є дуже перспективним напрямом і має право на життя, тому суди будь-яким чином будуть цьому сприяти. Адже, саме медіація сприяє запобіганню конфліктів і їх вирішенню вже на ранніх стадіях, що це дозволяє не тільки заощаджувати грошові ресурси сторін спору, але й дозволить оптимізувати роботу суддів та знизити судове навантаження в усіх ланках судової системи.

В кабінеті медіації стаціонарно буде знаходитися професійний медіатор – Ірина Балан (Irina Balan). Вона буде проводити роз'яснювальні бесіди з відвідувачами, надавати консультації і безпосередньо проводити медіаційні процедури.

Також в кабінеті медіації відвідувачі суду зможуть безкоштовно:
- отримати інформацію про процедуру медіації; 
- отримати консультацію щодо можливості вирішення наявного у них спору за допомогою медіації;
- взяти участь у процедурі медіації.


Президент Української академії медіації Тетяна Барабаш відзначила, що цей проект об'єднує медіаторів, суддів та адвокатів задля забезпечення можливості громадянам вирішувати виникаючі конфлікти у позасудовий спосіб.


Віце-президент Української академії медіації Луїза Романадзе (Luiza Romanadze) розповіла присутнім про особливі вимоги до медіатора, який повинен мати спеціальні знання з психології, конфліктології, значні комунікативні навички. Медіація є дуже перспективним напрямом, та у країнах США та Європи користується великим попитом як у громадян, так у великих компаніях.

 
Заступник голови Господарського суду Одеської області Світлана Власова підкреслила, що завдяки медіації, вдасться значно розвантажити місцеві суди та заощадити грошові ресурси сторін спору. 
Суддя-спікер Київського районного суду міста Одеси Володимир Петренко  розповів, що, наприклад, у Канаді близько 80% спорів вирішуються за допомогою медіатора та не доходять до суду.

Також, участь в урочистому відкритті кабінету медіації прийняли:
Вячеслав Глущенко - в.о. начальника Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області;
Валерій Левенець - директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України;
Дмитро Гумуржи - начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області;
Роман Немашкало – заступник військового прокурора Південного регіону;
Наталя Крестовська - доктор юридичних наук, кандидат історичних наук, медіатор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Міжнародного гуманітарного університету.

https://oda.arbitr.gov.ua/sud5037/pres-centr/news/435239/