Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Від Вищої Ради юстиції в обговоренні та презентації взяли участь Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, член ВРЮ Тетяна Малашенкова, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРЮ Владислав Гуртовенко та головний спеціаліст цього ж відділу Дар’я Богатчук.
Судову адміністрацію Королівства Норвегія представив генеральний директор Свен Маріус Урке та суддя від Норвезької місії з питань верховенства права в Україні Даг Братоле. Від Вищої ради суддів та прокурорів Боснії і Герцеговини захід відвідав директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Есмін Берхамовіч.
Основною метою візиту представників іноземних установ було ознайомлення із системою електронного документообігу, що функціонує в Київському районному суді міста Одеси та обговорення перспектив запровадження в Україні Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи.
Начальник ТУ ДСА в Одеській області Володимир Куценко під час презентації досягнень запровадження «Електронного суду» зазначив, що важливим моментом є приєднання до проекту інших державних органів. Налагоджено обмін інформацією з органами юстиції, міграційної служби, прокуратури, виконавчої служби, поліції та експертними установами.
Завдяки співробітництву з Головним управлінням державної міграційної служби в Одеській області вдалося зекономити 91 тисячу гривень на відправці запитів до адресно-довідкового бюро.
На сьогоднішній день в Київському районному суді міста Одеси зареєстровано 2130 електронні справи.
Есмін Берхамовіч розповів, що Боснія і Герцеговина почала працювати з IT-технологіями у системі судочинства ще 10-15 років тому. Перше, що було запроваджено - це база даних для обміну інформацією між суддями, прокурорами, адвокатами та іншими учасниками процесу.
«10 років назад наша країна не мала достатньо коштів для повноцінного запровадження електронного судочинства, тому у цьому нам допомогли Проект USAID «Нове правосуддя», Норвегія та Швеція. Наразі в нас немає електронної системи для подачі позовів до суду, через відсутність законодавчого закріплення цього процесу. В судах Боснії і Герцеговини створено електронні архіви для зберігання справ. І завдяки цим архівам, втрата чи пошкодження справ стала неможливою», - підсумував Есмін Берхамовіч.
Після робочого обговорення іноземні гості могли на власні очі побачити роботу «Електронного суду» в дії, відвідавши структурні підрозділи суду та судове засідання під час якого було продемонстровано розгляд справи, яка надійшла до суду в електронному вигляді.