flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інструкція щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу

ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

18.03.2004  N 32/04

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України 
5 квітня 2004 р. 
за N 417/9016 
 

 

Про затвердження форми картки на особу, стосовно якої судом  розглянуто кримінальну справу, та Інструкції щодо її заповнення

 

Відповідно до   ЗаконуУкраїни   "Про  судоустрійУкраїни"  та  Положенняпро  Державну  судовуадміністрацію  України, затвердженого  Указом  ПрезидентаУкраїни від 03.03.2003 N 182, з метою удосконалення  організаціїроботи  з ведення судової статистики

 

Н А К А З У Ю:

 

1.Затвердити  форму  карткина  особу, стосовно якої судом  розглянутокримінальну справу, що додається { Зміни до  картки див.  у  Наказі Державної  судової  адміністрації N 4 від 14.01.2005; картку із внесеними змінами див. в Документі; зміни до картки див. у Наказі Державної  судової адміністрації N 87  від 22.08.2007 }

 

2.Затвердити  Інструкцію  щодозаповнення картки на особу, стосовноякої   судом  розглянутокримінальну  справу  (далі- Інструкція), що додається.


3. Визнатитаким,  що  втративчинність,  наказ   Державної судової  адміністраціїУкраїни  від 19.05.2003 N 179  "Прозатвердження  форми  статистичноїкартки   на   підсудного (обвинуваченого) та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.05.2003 за N 409/7730.

 

4. Управлінню судової статистики та звітності (Булка О.А.) та  юридичному  управлінню(Тимошенко С.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

 

5. Управлінню судової статистики та  звітності(Булка  О.А.) довести  зазначенийнаказ  до  відоманачальників територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній  Республіці Крим,  областях,містах  Києві та Севастополі,  голів апеляційних судів (у тому числі військових).

 

6. Начальникам  територіальних  управліньдержавної  судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та  Севастополі,головам  апеляційних   судів(у   тому   числі військових)    організувати    вивченняІнструкції   відповідно спеціалістами   територіальних   управліньдержавної    судової адміністрації,  суддями,  працівниками апаратів судів, забезпечити її дотримання та неухильне виконання в практичній роботі.

 

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Гашицького О.В.

 

ГоловаВ.Карабань
 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
18.03.2004  N 32/04

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
                                      5 квітня 2004 р.
                                      за N 417/9016
 

 

ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення картки на особу, 
стосовно якої судом розглянуто кримінальну 
справу 

14.01.2005;
          картку  із  внесеними  змінами див. в Документі ; зміни до  картки  див.  у  Наказі
          Державної    судовоїадміністрації   
87 від 22.08.2007 }

Назва Інструкції  із  змінами,внесеними  згідно  зНаказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

{ У тексті Інструкції у словосполученні "статистичні  звіти"  слово "статистичні" в усіх відмінках виключено;  у  текстіІнструкції   та    додатках 2-5  до    Інструкціїслово   "статкартка"  в  усіх  відмінках замінено словом  "картка"   у відповідних відмінках згідно з Наказом Державної судової  адміністрації 

1. Загальні положення

 

1.1. Ця Інструкція    регламентує    методикузаповнення  картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (далі - картка), що є первинним документом для складання звітів за вироками  (постановами, ухвалами) суду, які набрали законної сили, порядок  роботи  знею  від  моменту заповнення до передання її в архів.

{Пункт1.1  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

1.2. Викладені  вІнструкції  правила грунтуються на вимогах  чинного  законодавства,  втому  числі  кримінальногоправа   та процесу.

За дотримання  вимогцієї  Інструкції  відповідаєпрацівник апарату  суду,  наякого  покладено  обов" язкиз="" ведення="" судової="" а="" контроль="" за="" цією="" здійснюєголова="" суду.="">
 

1.3.Картка    заповнюється   працівникомапарату   суду (консультантом  суду,помічником  голови  суду, помічником судді, спеціалістом  зсудової  статистики),  наякого  такі  обов'язки покладено  головоюсуду  чи  особою,яка виконує його обов'язки, відповідно до чинного законодавства.

 

1.4.Картка  заповнюється  одразу ж після винесення судового рішення  тількистосовно  осіб,  щодояких  до  судуна розгляд  надійшли  кримінальнісправи  з  обвинувальними  висновками або з постановами   прозастосування   примусових   заходівмедичного характеру  чи  стосовнояких  судом порушено кримінальні справи в
порядку  статті  27Кримінально-процесуальногокодексу  України (далі - КПК України).

Незаповнюється   картка  наосіб,  стосовно  якихсправу повернуто  прокурору в порядку статті 232 КПК України, а також стосовно яких справу направлено за підсудністю.

На кожнуособу,   стосовно  якоїрозглядалася  кримінальна справа, заповнюється окрема картка.

 

2. Структура картки

 

2.1. Картка складається з шести розділів:

I. Відомості про особу на момент учинення злочину;

II. Відомості про злочин;

III. Відомості про судове рішення;

IV. Відомості про апеляційне провадження;

V. Відомості про касаційне провадження.

VI. Відомості  пронабрання  вироком  (ухвалою,постановою) законної  сили.  (Пункт  2.1  доповнено абзацом згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 ) (Пункт  2.1  іззмінами,  внесеними  згідно з Наказом Державної
судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )

 

2.2.Картка містить 27 пунктів, позначених одним чи кількома квадратами.  Кожнийпункт  складається  зпоказників,  що  мають цифровізначення.  (  Пункт2.2  із  змінами, внесеними згідно з Наказом  Державноїсудової  адміністрації  N  4 від
14.01.2005 )

 

2.3.Основний  принцип  заповненняполягає  в  тому,що  в квадратах  проставляється  цифровезначення,  визначене для цього пункту.   (   Пункт2.3  в  редакціїНаказу  Державної  судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )

 

  3. Порядок заповнення картки

 

3.1. Загальні положення

3.1.1.Заповнення   картки   починаєтьсяіз   заповнення  українськоюмовою   друкованими  літерамипрізвища,  імені,  по батьковіособи,  стосовно  якої розглядається кримінальна справа, номера  кримінальної  справи,кодових  позначень  суду  і судді - головуючого в судовому засіданні.

Підпункт 3.1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }
 

{Абзац  перший підпункту 3.1.2 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }
 

3.1.2.{  Абзац перший підпункту 3.1.2 виключено на підставі Наказу  Державної  судовоїадміністрації  N  87 від 22.08.2007 }

Кодисудів      визначаються      Державною      судовою адміністрацією України, а коди суддів - відповідним територіальним управліннямдержавної судової адміністрації (далі - територіальне управління  ДСА),військовим апеляційним загальним судом регіону, військовим  апеляційнимзагальним  судом  Військово-Морських  Сил України(далі  - військовий апеляційний загальний суд). При цьому вперше коди суддів визначаються за прізвищами суддів в алфавітному порядку,  а  далі  - у міру призначення суддею цього суду. ( Абзац пункту 3.1.2 в редакції Наказу Державної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )

У разізвільнення судді цього суду з посади код,  визначений для нього,  залишається без змін (для роботи з архівом),  а в разі призначення нового судді - визначається код,  наступний за тим, що був наданий останнім у цьому суді. ( Абзац пункту 3.1.2 в редакції Наказу  Державної  судовоїадміністрації  N  4 від 14.01.2005 )

 

{Абзац  четвертий  підпункту3.1.2  виключено  на підставі Наказу  Державноїсудової  адміністрації  N  87 від 22.08.2007 }

Підпункт 3.1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

3.1.3.Продовжуючи   заповнювати   наступніполя  картки, необхідно  визначитистаттю    Кримінального  кодексуУкраїни (далі  -  ККУкраїни),  за якою облікувати особу в  розділах I та II, а також у пунктах 17, 18 "в" розділу III.

Для цього насамперед необхідно визначити статус особи,  якого  вона набуває після набрання чинності судовим рішенням:  особа буде вважатися  засудженою;виправданою;  такою,  доякої застосовано примусовізаходи  медичного  характеру;такою,   стосовно   якої провадження   всправі  закрито;  такою,відносно  якої  справу повернуто прокурору в порядку статті 249-1 КПК України чи  направлено на додаткове (досудове) розслідування.Після цього облікувати особу за тією статтею КК України,  заякою винесено таке судове рішення.

Якщо згадане судове рішення винесено за кількома статтями  КК України , то в розділах I і II картки проставляються цифровізначення,  що  відповідаютьзлочину, за який передбачено більшсуворе покарання, тобто особа обліковується за тією статтею КК  України,яка  передбачає більш суворе покарання. У разі, якщо санкціїстатей   рівні,  особаобліковується  за  статтею,яка відповідає більш розповсюдженому злочину.

до державних  службовців(для вимог цієї Інструкції) - осіб, якимна  момент  учиненнязлочину  присвоєно   рангдержавного службовця,   а  такождепутатів  усіх  рівнів(народні  депутати України,  депутатиВерховної  Ради  АвтономноїРеспубліки  Крим, депутати сільських,  селищних,  міських,районних, обласних рад); сільських,селищних,  міських голів та голів районних,  обласних, районних  умісті  рад;  осібрядового  і  начальницького складу органів  внутрішніхсправ,  які  проходятьдержавну   службу   в підрозділах  органів внутрішніх справ,  яким відповідно до чинного законодавства присвоєно  спеціальнізвання  міліції  (підрозділи: кримінальної  міліції,міліції громадської безпеки,транспортної міліції,державної  автомобільної  інспекції,міліції   охорони, спеціальної  міліції);  прокурорівусіх  рівнів,  їх заступників, помічників,  слідчих прокуратури;  суддів;посадових осіб системи органівдержавної  податкової  служби,митної служби,  державної контрольно-ревізійної  служби,  рибоохорони,державної   лісової охорони, інших органів, що здійснюють правоохоронні функції;

 

 до інших службовців - осіб,  якіне  належать  додержавних службовців,   але   якіна  момент  учиненнязлочину  виконували адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі обов'язки або   виконувалитакі  обов'язки  заспеціальним  повноваженням: керівники колективних чи приватних підприємств та організацій,  їх заступники,  керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами,  лабораторіями,  кафедрами,їх  заступники), керівники ділянками робіт (майстри, виконавці робіт, бригадири), а також інших службовців;

до військовослужбовців - осіб, які на момент учинення злочину проходили військову службу (кадрову,  строкову,надстрокову чи за контрактом)у   Збройних   СилахУкраїни  та  іншихвійськових формуваннях;

до лікарів,  фармацевтів-  осіб,  якіна  момент  учинення злочинів були лікарями чи  фармацевтами,у  тому  числіті,  які займалися   приватноюмедичною  чи  фармацевтичною  практикоюяк різновидами підприємницької діяльності;

до працівників  засобівмасової  інформації  -журналістів, редакторів,кореспондентів,  інших  працівниківзасобів  масової інформації;

до приватних підприємців - осіб, які зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності без створення юридичної особи;

до працівників   господарських   товариств-    працівників акціонерних  товариств,товариств  з  обмеженою відповідальністю, товариств  з  додатковою   відповідальністю,   повнихтовариств, командитних товариств;

до студентів  навчальнихзакладів  -  студентів,слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів;

до осіб,які займалися іншими заняттями,  - усіх інших осіб, заняття яких не зазначені вище;

до пенсіонерів - осіб,  яким призначено пенсії:  трудові,за віком,  за  інвалідністю,за  вислугу  років.Якщо  злочин скоїв пенсіонер, який працює, то потрібно вказати фактичне його заняття;

до безробітних  -осіб,  які  перебувалина обліку в службі працевлаштування;

до осіб,які  утримувалися в установах виконання покарань чи під вартою,  - осіб, які на момент учинення злочину перебували під вартою  чивідбували покарання у вигляді позбавлення чи обмеження волі, арешту.

 

3.2.4. Пункти  4,5,  6  заповнюютьсятільки  у  військових місцевих  загальнихі  військових  апеляційних загальних  судах, використовуючи цифрові визначення, наведені в додатку 1.

{Підпункт 3.2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

3.2.5. У пункті 7 освіта  особивизначається  відповідно  до Закону України "Про освіту" Особа вважається такою, що здобула освіту:

повну вищу-  якщо  воназакінчила  вищий навчальний заклад третього   або   четвертогорівнів    акредитації    (інститут, консерваторію,       академію,       університет)       імає освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст" чи "магістр";

базову вищу  -якщо  вона  закінчила вищий навчальний заклад першого або другого рівнів акредитації(технікум,  училище,  крім училищ,перерахованих  як  професійно-технічні навчальні заклади, коледж,  інші,  прирівняні до них вищі навчальні  заклади)і  має освітньо-кваліфікаційний    рівень    "молодший   спеціаліст"   чи "бакалавр";

професійно-технічну -        якщо        вона       закінчила професійно-технічний   навчальнийзаклад    (професійно-технічне училище, професійно-художнє училище, професійне училище соціальної реабілітації,  училище-агрофірму,  училище-завод,  вище професійне училище,    навчально-виробничий   центр,центр   підготовки   і перепідготовки  робітничихкадрів,  навчально-курсовий  комбінат, інші типи закладів,  що надають робітничу професію) і їй присвоєно кваліфікацію   "кваліфікований   робітник"   (випускникам    вищих професійних училищ) і "молодший спеціаліст";

повну загальну  середню-  якщо   воназакінчила   середню загальноосвітню  школу третього ступеня (старшу школу) та отримала атестат про середню освіту;

базову загальну   середню-  якщо  воназакінчила  середню загальноосвітню школу другого ступеня (основну школу) таотримала відповідний документ;

початкову загальну   -якщо    вона    закінчиласередню загальноосвітню школу першого ступеня (початкову школу).

Якщо особа не має освіти,  в пункті 7 проставляється  цифрове значення "7".

 

3.2.6. Пункт  11заповнюється  з  урахуваннямрозділу  XIII Загальної частини КК України.  Особа визнається такою, що має судимість,  з  днянабрання  законної  сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості.

 

3.2.7.У разі закриття провадження  в  справі  за  попередній злочин   у   зв'язку   із   звільненням   особи  від  кримінальної відповідальності з різних підстав - у зв'язку з дійовим каяттям, з примиренням винного з потерпілим,  з передачею особи на поруки, із зміною обстановки,  із закінченням строків давності притягнення до кримінальної  відповідальності,  на  підставі  Закону України "Про амністію" тощо - у пункті 11 ставиться "2".

     У пункті  11 ставиться "3",  якщо особа за попереднім вироком суду звільнена від  покарання  чи  відбула  покарання  за  діяння, злочинність   і   караність   якого   усунуті  законом,  або  була реабілітована.

     У разі  погашення чи зняття попередньої судимості в пункті 11 проставляється цифрове значення "4".

 

3.2.8. Занаявності в особи декількох незнятих і непогашених судимостей чи  задекілька  злочинів  упункті  12  зазначається судимість  зазлочин, що передбачає більш суворе покарання або за більш розповсюджений злочин.

{Підпункт 3.2.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

3.2.9. У разі  відбуття  призначеного покарання   повністю особою,  якамає  незняту  чинепогашену судимість,  у пункті 13 ставиться "1".

Пункт 13(умови  звільнення  відпокарання) заповнюється за даними про  останнє  місцевідбуття  покарання.   Показник про умовно-дострокове звільнення  від  покарання заповнюється в разі звільнення від усіх видів покарання.

Якщо особабула  засуджена  до позбавлення чи обмеження волі або арешту,  але на момент учинення нового злочину з різних причин не  перебувала  вустановах виконання покарань,  у тому числі і в разі ухилення засудженого від відбування покарання,  упункті  13 зазначається  "5";  у  разі засудження особи до іншого покарання в пункті 13 зазначається цифровий показник "6".

У разі вчинення  злочину  вперіод  відбуття  покаранняв установах виконання покарання (увиді  позбавлення  чи обмеження волі або арешту), то в пункті 13 ставиться "7".

Якщо особа вчинила новий злочин у період іспитового строку  в пункті 13 зазначається "8".

 

3.3. Розділ II. Відомості про злочин

3.3.1. Уполі  "суть  обвинувачення"  цьогорозділу  стисло викладається  українською мовою  суть  обвинувачення   згідноз обвинувальним висновком, постановою про направлення справи до суду для  застосування  примусових заходів  медичного   характеручи постановою  судді про порушення кримінальної справи в справах,  що порушуються не інакше як за  скаргою  потерпілого.У  разі  зміни прокурором   обвинувачення  впроцесі  розгляду  справице  поле викладається з урахуванням внесених змін.

Пункти14-16  у  разі засудження особи заповнюються згідно з вироком суду,  тобто група відображається як організована лише  за умови  визнанняїї  судом  організованою,  в інших випадках,  як виняток, заповнюються згідно з обвинувальним висновком, постановою про направлення справи до суду для застосування примусових заходів медичного характеру чи постановою судді про порушення кримінальної справи  всправах,  що  порушуютьсяне  інакше  ніжза  скаргою потерпілого.  {Абзац  другий  підпункту3.3.1 в редакції Наказу Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.3.2. Заповнюючи пункт 14, слід керуватися такими правилами. Злочин учинено групою дорослих осіб, якщо в ньому брали участь або вчинили його спільно декілька (двоє або більше) осіб,  які досягли повноліття - 18 років.

Злочин учинено групою неповнолітніх осіб,  якщо в ньому брали участь  абовчинили його спільно декілька (двоє або більше) осіб, які не досягли повноліття - 18 років.

Якщо злочин   учинений організованою  групою  чизлочинною організацієюнеповнолітніх  осіб  абоорганізованою  групою   чи злочинною організацією  осіб,  вяких  брали  участьдорослі  з неповнолітніми  (змішанагрупа),  то  в картці вказується цифрове значення відповідно "6" або "8".

3.3.3. У разі вчинення злочину громадянином іншої  держави  в пункті 16 ця держава зазначається українською мовою.

 

3.4. Розділ III. Відомості про судове рішення

3.4.1. Цей розділ заповнюється на підставі  рішень  місцевих, апеляційних  загальнихсудів  та касаційної інстанції (касаційної інстанції - лише в разіперевірки  вироку,  ухваличи  постанови апеляційного  загальногосуду,  винесених  нимяк  судом  першої інстанції,  абоперевірки  вироку   чипостанови   апеляційного загального суду,  винесених  ним в апеляційному порядку), для чого введені додаткові квадрати,  заповнюючи які,  потрібнокеруватися правилами, наведеними в підпунктах 3.4.2-3.4.16 Інструкції.


3.4.2. Заповнюючи пункт 17 картки, слід керуватися правилами, наведеними в пунктах 3.1.3, 3.1.4 цієї Інструкції.

Прицьому  слід  пам'ятати,що особа вважається засудженою, якщо її засудили хоча б  заодин  із  злочинів,що  пред'являвся обвинуваченням,  а  виправданою - лише в разі виправдання за всіма статтями пред'явленого обвинувачення.Якщо ж  особу  закількома статтями  КК  України виправдано  чинадіслано на додаткове (досудове) розслідування,  а за іншими -провадження  в справі  закрито,у пункті 17 проставляються цифрові значення,  що відповідають злочину,  за який провадження в справі закрито  і  за який  законодавством  передбачено більш суворе покарання.  У разі виправдання особи за кількома статтями,а за іншими -  надіслання на додаткове (досудове) розслідування,особу слід обліковувати за той злочин,за який її виправдано і  за  якийпередбачено  більш суворе покарання. { Абзац другий підпункту 3.4.2 в редакції Наказу Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

Особа вважається  такою,стосовно  якої  кримінальну справу надіслано надодаткове  (досудове)  розслідування,  якщо останню надіслано  на додаткове (досудове) розслідування за всіма статтями пред'явленого обвинувачення.

3.4.3. Підчас  заповнення  пункту17  не  використовується цифрове значення "06",  яке  застосовується  лишеу  разі  обліку статей КК України в пункті 18 "б" картки.

  3.4.4. У разі закриття  провадженняв  справі  узв'язку  з відсутністю події,  складу злочину чи недоведеністю обвинувачення, з дійовим каяттям,  з примиренням винного з потерпілим,  зі зміною обстановки,   з   передачеюособи  на  поруки,із  застосуванням примусових  заходіввиховного  характеру  донеповнолітнього,  з амністією  чисмертю особи,  стосовно якої розглянуто кримінальну справу, в пункті 17 проставляються відповідні цифрові значення від "07" до "14". Якщо кримінальну справу закрито провадженням з інших підстав, у пункті 17 проставляється цифрове значення "15".

3.4.5.У разі скасування апеляційною (касаційною) інстанцією рішення  судупершої  інстанції  знаправленням  справи на новий судовий  чи апеляційний розгляд у пункті 17 проставляється цифрове значення"16".  Цифрове  значення "17" у пункті 17 є резервним (у разі унесення  змін  до кримінально-процесуального законодавства). ( Пункт 3.4.5  в  редакції Наказу Державної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 ) 

 

( Пункт3.4.6  вилучено на підставі Наказу Державної судової адміністрації N 4  від 14.01.2005 )
 

3.4.7. Упункті 18 "б" зазначаються всі статті Кримінальних кодексівУкраїни  в  редакції1960  та 2001 років (окремо), за якими винесено судове рішення і які вказанів   резолютивній  частині вироку  (ухвали,  постанови). Навпроти кожної із статей КК України вказується цифрове значення з пункту17  картки.  У  разі винесення судового рішення за більшою кількістюстатей  КК  України,ніж  передбачено  пунктом18 "б" картки,інформація   вноситься   допродовження   картки,  яка долучається   доостанньої,   та   обробляється   задопомогою програмно-технологічних засобів.

Якщо особі пред'явлено обвинувачення за частиною 2 статті 115 КК України 2001 року чиза  статтею  93КК  України 1960 року ,  то в пункті 18 "б" зазначаються всі пункти вказаних статей.

У разі виключення судом з обвинувачення тієї чи іншої  статті КК  Україниабо  її частини в пункті 18 "б" зазначається показник "06".


3.4.8.Стаття,  що  зазначаєтьсяв  пункті  18 "в", повинна входити  досписку  статей  ізпункту  18  "б".  ( Пункт 3.4.8 в редакції  НаказуДержавної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )

 

( Пункт3.4.9  вилучено на підставі Наказу Державної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )
 

3.4.10. Упункті 19 підпункті "а" відображається  покарання, яке призначене  завчинення  злочинів,  зазначениху  пункті  18 підпункті "б", тобто за останнім вироком, у тому числі призначення покарання за сукупністю злочинів або більш м'якого покарання,  ніж передбачено  законом(стаття  69 КК України),  але без урахування покарання,  призначеного із застосуванням частини 4 статті  70  та статті 71 КК України.

Пункт 19підпункт  "б" заповнюється лише в разі застосування судом частини 4 статті 70 (сукупність злочинів) або/та  статті  71 ККУкраїни (сукупністьвироків),  у  якому відображається остаточно  призначене покарання,  тобто,  коли до призначеного  за  останнім вироком  суду  покаранняповністю або частково приєднується покарання (окрім додаткового), призначене за попереднім  вироком  суду,у тому числі,  якщо після застосування частини 4 статті 70 та статті 71 КК України призначено більш м'яке покарання, ніж передбачено законом (стаття 69 КК України).

У разі засудження до реального позбавлення волі строком до 25 років   включно   уквадратах  пункту  19підпунктів  "а",  "б" проставляється двома цифрами строк позбавлення волі,  заокруглений до найближчого цілого числа (якщо число - одна цифра, то в першому квадраті дописується "0").

{Пункт3.4.10  із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судовоїадміністрації N 4 від 14.01.2005; в редакції Наказу  Державноїсудової  адміністрації  N  87 від 22.08.2007 }

3.4.11.Якщо  особу  засудженобез призначення покарання, у пункті19  підпунктах  "а",  "б"проставляється цифрове значення "38".

 

3.4.12. Пункт 19 зазначається "39",  якщо  особу  за  вироком суду  звільнено  від  відбування покарання з випробуванням (статті 75,  76,  77,  78,  104 КК України чи з  випробуванням вагітних  жінок  і  жінок,  які  мають  дітей  віком до семи років (стаття 79 КК України).  У разі засудження особи із  застосуванням статей  45,  46-1  КК України 1960 року, як виняток, у пункті 19 підпунктах "а", "б" зазначається цифрове значення "39".

     Якщо особу  звільнено  від  покарання  чи  його відбування на підставі  закону  про  амністію,  у  пункті 19 підпунктах "а", "б" ставиться "40".

{ Підпункт 3.4.12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

     3.4.13.  У  пункті  19 підпунктах "а", "б" зазначається "41", якщо  особу засуджено і звільнено від покарання чи його відбування внаслідок  утрати  особою  суспільної  небезпечності, за хворобою, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, чи з інших підстав.

{ Підпункт 3.4.13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87  від 22.08.2007 }

3.4.14. У разі засудження особи до кількох основних покарань, які відповідно до чинного законодавства складанню не підлягають, у пункті 19 підпунктах "а", "б" вказується більш суворе з них.{ Підпункт 3.4.14 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.4.15. У разі застосування до засудженого кількох додаткових видів покарання,    без   урахування додаткового   покарання, призначеного  із застосуванням частини 4 статті 70 та статті 71 КК України, у пункті 20 заповнюється відповідна кількість квадратів, в інших - проставляється "0".

{Пункт3.4.15  із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судовоїадміністрації N 4 від 14.01.2005; в редакції Наказу  Державноїсудової  адміністрації  N  87 від 22.08.2007 }

3.4.16. Застосування чи незастосування статей 69,  70, 71  КК України відображається в пункті 21.

Уразі  застосування  судом частини 4 статті 70  ККУкраїни в  пункті  21,як  виняток,  зазначаєтьсяцифровий показник "2".

Інструкціюдоповнено  підпунктом  3.4.16згідно  з  Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.4.17. У пункті 22 обліковується інформація про застосування примусового лікування до особи,  яка вчинила злочин і має хворобу, що  становить небезпеку для  здоров'я  інших  осіб (туберкульоз, психічні,   венеричні   захворювання,   СНІД,   лепру,   хронічний алкоголізм, наркоманію).


3.5. Розділ IV.  Відомості про апеляційне провадження

          Розділ V. Відомості про касаційне провадження

3.5.1. Ці розділи заповнюються в разі надходження апеляції чи касаційноїскарги  або  касаційногоподання,  крім  апеляціїчи касаційної  скарги  абокасаційного  подання  наокрему   ухвалу (постанову) суду.

3.5.2.Розділ  V  -Відомості  про  касаційне провадження - заповнюється тільки в разі перевірки касаційною інстанцією вироку, ухвали чи постанови апеляційного загального суду, винесених ним як загальнимсудом   першої  інстанції,або  перевірки  вирокучи постанови   апеляційного   загальногосуду,   винесених   ним  в апеляційному порядку.

{Підпункт 3.5.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.5.3. Якщо справа розглядалась в апеляційній або  касаційній інстанції,   то   відповідний працівник   апарату   апеляційного загального  судучи суду касаційної інстанції обов'язково повинен заповнити всі показники,  що стосуються апеляційної або касаційної інстанції, за правилами, наведеними в попередніх розділах.

3.5.4. У пункті 23 ставиться цифрове значення  "1",  якщона судове рішення місцевого загального суду подано апеляцію, а в разі подання апеляцій на судове рішення щодо особи, на яку заповнюється дана картка, у пункті 23 проставляється цифрове значення "2".

{Підпункт 3.5.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87від 22.08.2007 }

 

3.5.5.  У  разі  закриття апеляційного провадження в справі у зв'язку  з  відмовою  особи,  яка подала апеляцію, від своїх вимог (якщо  відсутні  апеляції  інших  учасників  процесу)  у пункті 24 проставляється цифрове значення "1".

{  Підпункт 3.5.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

3.5.6. Якщо   судомвідмовлено   в  прийняттіапеляції  до розгляду,  у пункті 24 зазначається "2"; у разі залишення судового рішення  без змін,  а апеляційної скарги чи апеляційного подання - без задоволення у цьому пункті ставиться "3".

3.5.7. Упункті  24  ставляться цифрові значення від "04" до "07",якщо  вирок,  ухвалу чи постанову місцевого загального суду скасовано  повністю,  авід  "08"  до"11" - якщо судові рішення скасовано у певній частині, а решту залишено без змін.

Підпункт 3.5.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.5.8.У разі зміни апеляційною інстанцією вироку, ухвали чи постанови  місцевогозагального  суду (застосування кримінального закону   про  менштяжкий  злочин;  виключенняокремих  епізодів обвинувачення,  які  непідтверджені доказами або не мають складу злочину  чипоставлені у вину з порушенням процесуального закону, якщо  направленнясправи  на додаткове розслідування або на новий судовий  розгляд  визнанонедоцільним;  пом'якшення  призначеного покарання  з виключенням цілком або частково конфіскації майна або будь-якої  іншої  додаткової міри покарання; пом'якшення покарання із  залишенням  беззмін вироку в частині призначення додаткового покарання; внесення змін, що стосуються відшкодування матеріальної іморальної  шкоди,  заподіяноїзлочином; зміна рішення про долю речовихдоказів;  внесення  іншихзмін  за  умови,що  вони  не погіршують   становищезасудженого   або  особи,стосовно  якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного або медичного характеру, тощо) у пункті 24 зазначається "12".

Підпункт 3.5.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

3.5.9.Картки   підписують  (чіткопишуть  своє  прізвище) відповідні  працівникиапаратів  судів,  якізаповнили картку, а такожголовуючий  у  судіпершої  інстанції  і суддя-доповідач у справі  всуді  апеляційної  (касаційної)інстанції,  які  мають попередньо   перевіритиправильність   заповнення   картки,що стверджують своїми підписами у визначеному місці.

 

3.6. Розділ  VI.Відомості  про  набрання вироком (ухвалою, постановою) законної сили

3.6.1. Цейрозділ  заповнюються судом першої інстанції (якщо судове рішення не оскаржувалося) на наступний день після  набрання судовим рішенням (вироком, постановою, ухвалою) законної сили.

3.6.2. У разі перегляду справи в апеляційному чи  касаційному порядку  спеціалістіз судової статистики апеляційного загального суду заповнює пункт 27 у паперовому та електронному варіантах.

Підпункт 3.6.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }
(  Інструкцію  доповненорозділом  VI  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 4 від 14.01.2005 )
 

4. Порядок оформлення та направлення карток місцевими загальними судами

 


4.1.Місцеві   загальні   судищомісяця  до  10-гочисла направляють  до  територіального управління ДСА (військові місцеві загальні  суди  -до  військових  апеляційнихзагальних судів) в електронномувигляді,       оброблені      задопомогою програмно-технологічнихзасобів,  а  такожу  паперовому вигляді картки на осіб, судові рішення щодо яких набрали законної сили. За останній  місяцьперед  звітним періодом картки надсилають двічі: перший  раз - до 20-го числа, другий - разом зі звітом про розгляд місцевими  загальнимисудами  кримінальних  справ. { Пункт 4.1 із змінами,   внесенимизгідно   з   НаказамиДержавної   судової адміністрації  N  4 від 14.01.2005, N 87 від 22.08.2007 }

 

4.2.Одночасно із картками до територіального управління ДСА (військового   апеляційного   загальногосуду)  направляються  і контрольніталони  від  картокна  осіб,  стосовнояких  справи надіслані  доапеляційної інстанції для перегляду судових рішень, постановлених місцевим загальним судом.

{Пункт4.2  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 22.08.2007 } 

4.3.Якщо  на вирок (постанову, ухвалу) місцевого загального суду  апеляція  неподавалася,  працівник  загальногосуду, який направляє  картки  дотериторіального  управління  ДСА,заповнює розділи IV, V, ставлячи "0" у пунктах 23-26.

{Пункт4.3  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

4.4.У   разі  надходженняна  вирок  (постанову,ухвалу) загального   суду   апеляціївідповідним   працівником   апарату загального   судузаповнюється   контрольний  талонкартки,  що направляється  дотериторіального  управління  ДСА,а  заповнена картка з її електронною версією - до апеляційного загального суду. {  Пункт4.4  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

4.5.Кількість  карток,  направлених  в апеляційну інстанцію разом  із  справою, обов'язково вказується в супровідному листі до справи.
 

4.6. У справах на декількох  засуджених(виправданих,  осіб, справи  щодояких  закрито чи стосовно яких застосовано примусові заходи  медичного  характеру,тощо)   в   апеляційнуінстанцію направляються картки на всіх осіб, у тому числі і стосовно тих, на вироки (постанови, ухвали) щодо яких апеляції не подавалися.

 

4.7. Якщо місцевий загальний  судпоновив  пропущений  строк дляподання  апеляції,  а картки вже надіслані до територіального управління ДСА,  то на осіб виписуються  новікартки  з  поміткою "дублікат",  якіразом  із  справоюнадсилаються  до апеляційної інстанції,  а контрольні талони від  карток-дублікатів  негайноз окремим супровідним листом подаються до територіального управління ДСА.  Попередні  карткиз  надходженням  контрольнихталонів   з поміткою  "дублікат"  вилучаються з обробки спеціалістом з судової статистики  територіального  управління ДСА. { Абзац перший пункту 4.7  вредакції  Наказу  Державноїсудової  адміністрації  N  87 від 22.08.2007 }

Пропоновлення   військовим   місцевимзагальним   судом пропущеного  строкуна  подання  апеляціїнегайно повідомляється відповіднийвійськовий  апеляційний  загальнийсуд для вилучення картки  з  обробкиі  приєднання  докримінальної  справи. Після розгляду   кримінальної   справиза  апеляцією  заповненікартки обробляютьсяспеціалістом   із  судовоїстатистики  військового апеляційного загального суду.

{Пункт4.7  із  змінами, внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

4.8. В обліково-статистичних картках відповідних кримінальних справзазначається  дата направлення контрольних талонів і карток до апеляційного загального суду чи територіального управління ДСА. {  Пункт  4.8із  змінами,  внесенимизгідно з Наказом Державної  судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

4.9.Місцеві  загальні  судинадсилають картки і контрольні талонина   особу,  стосовноякої  загальним  судом  розглянуто кримінальну справу, до територіального управління ДСА, військового апеляційного  загального  судуіз  супровідним  листом за формою, наведеною в додатку 2.

{Пункт4.9  із  змінами, внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

4.10.Спеціалісти   із  судовоїстатистики  територіального управління ДСА та місцеві загальні суди нерідше  ніж  1раз  на квартал  проводятьзвірку  повноти  надходженнякарток,  про  що складаються відповідні акти.

{Інструкцію доповнено  пунктом  4.10 згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

5. Порядок оформлення та направлення карток  апеляційним загальним судом

 


5.1.Після  надходження  справиз місцевого загального суду секретарсудової   палати  звіряєкількість  наявних  картокз кількістю   карток,   указаноюв   супровідному  листі.У  разі відсутності  карток-  інформує  доповідачав  справі для вжиття відповідних заходів.

{Пункт5.1  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

5.2.Якщо   при  справівідсутні  картки,  тоапеляційним загальним  судом  вимагається від загального суду першої інстанції (не  повертаючи справи) заповнення карток або спеціаліст з судової статистики апеляційного загального суду заповнює їх сам.

5.3. Після розгляду справи апеляційною інстанцією  спеціаліст з  судовоїстатистики апеляційного загального суду заповнює пункт 14  розділуII  та  III,IV і VI розділи картки й обробляє їх на комп'ютері   задопомогою   відповідних  програмно-технологічних засобів.

{Пункт5.3  із  змінами,внесеними згідно з Наказами Державної судової  адміністраціїN  4 від 14.01.2005,  N  87 від 22.08.2007 } 

5.4.У  разі  поверненнякримінальної  справи до загального суду, що виніс вирок (ухвалу, постанову), у зв'язку з відкликанням апеляційної  скарги чи подання (стаття 355 КПК України або  з  іншихпричин  картки обробляються спеціалістом із судової статистики апеляційного загального суду, як і картки-дублікати.

{Пункт5.4  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

5.5.Картки,   що   повернулисяз  касаційної  інстанції, обробляються   спеціалістоміз  судової  статистикиапеляційного загального суду.


5.6.Картки на осіб у справах, розглянутих апеляційними, крім військових,  судами в першій інстанції, рішення суду стосовно яких набрали законної сили, разом з їх записами в електронному вигляді, а також контрольні талони до карток на осіб у справах,  рішення  у яких  не  набрали  законної  сили  у зв'язку з поданням касаційної скарги чи подання,  подаються до територіального управління ДСА із супровідним листом за формою, наведеною у додатку 2.

{ Пункт 5.6 в редакції Наказу Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

 

5.7. Апеляційний загальний суд, крім військового апеляційного загального,щомісяця  до  10-гочисла  надсилає  картки на осіб, вироки  (постанови,ухвали)  стосовно  якихзалишено без змін чи змінені,до  територіального  управлінняДСА разом із записами в електронномувигляді  та  ізсупровідним  листом  заформою, що додається  (додаток 3). Картки на осіб, вироки (постанови, ухвали) стосовно  якихскасовано, подаються до територіального управління ДСА  до 10-го числа разом із записами в електронному вигляді та із супровідним листом за формою, що наведена в додатку 4.

 

 {Пункт  5.7  із  змінами,  внесенимизгідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

5.8.Копії   супровідних   листівзберігаються  в  апараті загального  судута є додатковою формою контролю за достовірністю звітів.

{Пункт  5.8  іззмінами,  внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

5.9. Спеціалісти   зсудової   статистики   територіального управління  таапеляційного  загального суду не рідше ніж 1 раз у квартал  проводять  звіркуповноти  надходження  карток,про  що складаються відповідні акти.

Пункт5.9  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }

6. Обробка карток у територіальних управліннях ДСА, військових апеляційних загальних судах

 


6.1. У територіальних управліннях ДСА, військових апеляційних загальнихсудах  картки реєструються в журналі обліку надходження карток  і  талонів(додаток 5), після чого ретельно перевіряється якісне  йправильне їх заповнення, а також достовірне внесення до них інформації.

Уразі  виникнення  сумнівущодо  достовірності  заповнення картки  територіальнеуправління  ДСА  чивійськовий апеляційний загальнийсуд  повинні  витребуватикопію  судового рішення, яку після перевірки правильності внесеної інформації в картку повертає до місцевого загального суду.

{Пункт6.1  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

6.2. Картки зберігаються в територіальних управліннях  ДСА та військових  апеляційнихзагальних судах у справі за номенклатурою справ, окремо по кожному суду, підшитими по 100-200 штук.

Контрольні талони  зберігаютьсяу  справі  заноменклатурою справ окремо відкарток  відповідно  докількості  судів.  Після надходження  карток контрольні талони погашаються (перекреслюються червоним  чорнилом).  Погашеніконтрольні   талони   зберігаються стільки ж, скільки картки від них.


6.3.Кількість  карток  іконтрольних  талонів,  надісланих місцевим  загальнимсудом  у  звітномуперіоді,  має відповідати кількості засуджених, виправданих, осіб, справи щодо яких закрито, осіб,  дояких  застосовані примусові заходи медичного характеру, судові рішення щодо яких набрали законної сили.

{Пункт6.3  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

6.4.Спеціалістом  із  судовоїстатистики  територіального управління та військового апеляційного загального суду на підставі обробленої   інформації   ізкарток   виготовляються  звіти,що надсилаються   до  Державноїсудової  адміністрації  Українидля зведення  інформації  поУкраїні,  в  термінита  в  порядку, що визначаються  Державноюсудовою  адміністрацією України. Разом із звітами каналами зв" язку="" надсилається="" база="" даних="" карток="" за="" звітний="">

{Пункт6.4  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 } 

6.5. Картки  таконтрольні  талони  відних   зберігаються протягом  трьохкалендарних років після набрання судовим рішенням законної сили або його  скасування,  післячого  в  установленому порядку  знищуютьсясправи  за  номенклатурою справ з картками та контрольними талонами.

Електронні носії,  наяких  записана  інформація з карток за рік,  тарічні  звіти,  щовиготовлені   на   підставікарток, зберігаються постійно.


Начальник управління судової
 статистики та звітності
 Державної судової  адміністрації України                                   О.А.Булка
 

 

Додаток 1
                                      до пункту 3.2.4 Інструкції
щодо заповнення
                                      картки на особу, стосовно
якої судом розглянуто
кримінальну справу

 

(тільки для військових судів)

Пункт 4. Вид служби

 

- кадрова - 1

- строкова - 2

- за контрактом - 3

- курсант, слухач вищого військового навчального закладу - 4

 

Пункт 5. Військове звання військовослужбовця

 

- вищий офіцерський склад - 1

- старший офіцерський склад - 2

- молодший офіцерський склад - 3

- прапорщик (мічман) - 4

- сержант (старшина) - 5

- рядовий (матрос) - 6

 

Пункт 6. Військові формування України

 

- Сухопутні війська - 01

- Повітряні Сили - 02

 

{Підпункт  "03"  виключенона  підставі  НаказуДержавної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }
 

- Військово-Морські Сили - 03

- Південне оперативне командування - 04

- Західне оперативне командування - 05

- Територіальне управління "Північ" - 06

- Залізничні війська - 07

- З'єднання та частини центрального підпорядкування - 08

- Державна прикордонна служба - 9

- Служба безпеки - 10

- Внутрішні війська МВС - 11

- Війська Міністерства надзвичайних ситуацій - 12

- інші військові формування - 13

 

Додаток1  із  змінами,внесеними  згідно з Наказом Державної судової адміністрації N 87 від 22.08.2007 }