flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Пам’ятка суддям та працівникам апарату судів щодо попередження поширення захворювання суддів та працівників апарату судів на туберкульоз.

УВАГА !!!      ТУБЕРКУЛЬОЗ

Пам’ятка

суддям та працівникам апарату судів щодо попередження поширення  захворювання суддів та працівників апарату судів на туберкульоз.

Останнім часом в світі та особливо в Україні спостерігається значне зростання захворюваності туберкульозом легень особливо серед  осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та  які      відбувають      покарання     в     установах кримінально-виконавчої системи.

Захворювання туберкульозом викликається мікроорганізмом - мікобактерією туберкульозу або «паличкою Коха», названою так на честь вченого, що вперше встановив збудника цієї небезпечної хвороби. При зараженні через повітря більш актуальним є туберкульоз людей, від тварин людина заражується при вживанні м'яса хворих тварин. Для людини найбільш небезпечним є туберкульоз легень, так як людина, хвора на туберкульоз легень, виділяє збудника цієї хвороби в повітря при диханні. Збудник туберкульозу стійкий в зовнішньому середовищі і звичайне прибирання майже зовсім не впливає на нього, тільки проведення дезинфекції може ефективно знищити «паличку Коха» на об'єктах зовнішнього середовища (меблях, підлозі, тощо).  Так як мікобактерія туберкульозу стійка до висихання, то й можливе зараження туберкульозом з пилом при відсутності регулярного прибирання приміщень, де знаходився хворий на туберкульоз. Інкубаційний період (тобто час від моменту зараження до моменту появи перших ознак захворювання) триває 3-8 тижнів.

Ознаками туберкульозу є симптоми захворювання легень, а саме:

Кашель, особливо невиражений, сухий, який не проходить довгий час. В кінцевій стадії розвитку хвороби, коли вже починається розпад легень, кашель з мокротою та прожилками крові в ній; Підвищення температури тіла; Задуха;

Основними заходами попередження туберкульозу в  судах  є:

ã      Виконання санітарно-гігієнічних вимог, достатній обсяг повітря в залах судового засідання  та службових приміщеннях, проведення провітрювання, щоденного вологого прибирання з дезінфікуючими засобами, використання марлевих пов’язок та оброблення приміщень засобами іонізуючого випромінювання;

ã      Загартування організму суддів, працівників апарату суду та підвищення імунітету (вживання вітамінів та сирих овочів, в тому числі  цибулі та часнику);

ã      Проведення регулярних щорічних флюорографічних обстежень, профілактичних медичних оглядів.

Своєчасне звернення до лікаря та, звичайно, своєчасно почате лікування дозволяє повністю вилікувати туберкульоз та повністю відновити працездатність людини.

Суддя! Працівник апарату суду! Пам'ятай, що,  дотримуючись санітарно-гігієнічних  та  санітарно-протиепідемічних  правил  і  норм   при   здійсненні правосуддя,  виконання посадових обов’язків ти  забезпечуєш собі повноякісне життя, безпеку оточуючих та своїх близьких та друзів.

Прочитай та запам’ятай !

 

Територіальне управління державної судової адміністрації  в Одеській  області

Одеса-2008