flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Наказ Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2014 року №162 "Про затвердження Порядку проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади"

ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ

від 5 грудня 2014 року N 162
Про затвердження Порядку проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади"

Відповідно до частини п'ятої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", пункту 1 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII), Переліку органів, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 563 (Постанова N 563), наказую:

1. Затвердити Порядок проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII), що додається.

2. Управлінню організаційного забезпечення діяльності Державної судової адміністрації України (Парубченко Т. В.) довести зміст цього наказу до відома керівників структурних підрозділів ДСА України, начальників територіальних управлінь ДСА України та працівників ДСА України, визначених відповідальними за проведення перевірок.

3. Сектору міжнародного співробітництва та взаємодії з засобами масової інформації Державної судової адміністрації України (Ігнатченко О. О.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Державної судової адміністрації України в розділах "Нормативно-правова база" та "Очищення влади".

4. Цей наказ набирає чинності з дня його видання.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


Голова
З. Холоднюк




ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової адміністрації України
05 грудня 2014 року N 162
ПОРЯДОК
проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII)

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення Державною судовою адміністрацією України (далі - ДСА України) та територіальними управліннями Державної судової адміністрації України (далі - ТУ ДСА України) перевірки достовірності відомостей щодо незастосування заборон, передбачених частиною четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII) (далі - Закон), указаних у заяві особами, перелік посад яких встановлено в пунктах 1 - 11 частини першої статті 2 Закону (Закон N 1682-VII) (далі - перевірка).

2. ДСА України на підставі отриманого запиту про проведення перевірки встановленої форми з копіями заяви цієї особи та паспорта громадянина України здійснюється перевірка стосовно:

1) Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністра України, а також міністра, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, Голови Національного банку України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перших заступників, заступників;

2) Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони України, керівника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, керівника податкової міліції, керівника центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, їх перших заступників, заступників;

3) членів Вищої ради юстиції, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддів Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів, Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника;

4) Глави Адміністрації Президента України, Керівника Державного управління справами, Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, їх перших заступників, заступників;

5) членів Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голів та членів національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг;

6) інших посадових або службових осіб апарату Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Державного управління справами, Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Державної судової адміністрації України, Секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Пенсійного фонду України, Національного банку України, Антимонопольного комітету України, Фонду державного майна України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції, центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту;

7) працівників апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів;

8) осіб, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах 1 - 7 цього пункту.

3. ТУ ДСА України на підставі отриманого запиту про проведення перевірки встановленої форми з копіями заяви цієї особи та паспорта громадянина України здійснюється перевірка стосовно інших осіб, зазначених у частині першій статті 2 Закону (Закон N 1682-VII) (крім зазначених у пункті 2 цього Порядку).

Перевірки ТУ ДСА України здійснюються відповідно до реєстрації місця проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка, згідно з відомостями, які містяться в паспорті громадянина України.

4. Для перевірки використовуються дані, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень на дату початку проходження особою перевірки достовірності відомостей щодо неї.

Перевірка проводиться працівниками ДСА України або ТУ ДСА України. Зазначеним працівникам дозвіл на повний доступ до судових рішень надається відповідно до пунктів 24 - 29 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. N 740 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 р. N 1007).

5. До перевірки не приймаються запити про проведення перевірки достовірності відомостей щодо особи, стосовно якої проводиться перевірка з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими, не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також такі, які мають незаповнені поля або містять неспівпадіння відомостей щодо особи з відомостями, зазначеними в заяві на проведення перевірки або додатках до неї.

Запити з переліченими вище недоліками повертаються із супровідним листом, в якому вказано про необхідність виправлення недоліків та повідомляється про те, що після їх виправлення буде здійснено перевірку, при цьому перебіг строку на здійснення перевірки розпочинається з дати повторного направлення запиту з усуненими недоліками.

6. Проведення ДСА України або ТУ ДСА України перевірки полягає у з'ясуванні (шляхом пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень) наявності чи відсутності (станом на дату початку проходження особою перевірки достовірності відомостей щодо неї) електронних копій судових рішень, що містять відомості стосовно заборон, які можуть бути застосовані до:

1) осіб, які обіймали у період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. посаду судді і постановили ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ухвалили рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Законів України від 29 січня 2014 р. N 737-VII "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" (Закон N 737-VII) і від 21 лютого 2014 р. N 743-VII "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" (Закон N 743-VII), та не були звільнені протягом зазначеного періоду з відповідної посади за власним бажанням;

2) осіб, які, обіймаючи відповідну посаду у період з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р., своїм рішенням, дією чи бездіяльністю, що встановлено рішенням суду щодо них, яке набрало законної сили, здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України, що спричинило порушення прав і свобод людини;

3) осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю, що встановлено рішенням суду щодо них, яке набрало законної сили, здійснювали у період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. заходи, спрямовані на перешкоджання реалізації конституційного права громадян України збиратися мирно і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації або на завдання шкоди життю, здоров'ю, майну фізичних осіб;

4) осіб, стосовно яких встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили, що вони:

співпрацювали із спецслужбами інших держав як таємні інформатори з метою оперативного надання інформації;

своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України;

закликали публічно до порушення територіальної цілісності та суверенітету України;

розпалювали міжнаціональну ворожнечу;

своїми протиправними рішеннями, дією чи бездіяльністю призвели до порушення прав людини та основоположних свобод, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини;

5) суддів, які постановлювали ухвали про дозвіл на затримання з метою приводу, про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, ухвалювали обвинувальні вироки, залишали їх без змін щодо осіб, до яких застосовано повну індивідуальну амністію відповідно до Закону України від 27 лютого 2014 р. N 792-VII "Про внесення змін до Закону України "Про застосування амністії в Україні" щодо повної реабілітації політичних в'язнів".

7. Процедура проведення ДСА України або ТУ ДСА України перевірки включає такі етапи:

1) отримання від керівника органу, передбаченого частиною четвертою статті 5 Закону (Закон N 1682-VII), запиту встановленої форми про проведення перевірки достовірності відомостей щодо особи, стосовно якої проводиться перевірка, з копіями заяви цієї особи та паспорта громадянина України;

2) пошук електронної копії судового рішення за прізвищем, іменем, по батькові (за наявності останнього) та формою судочинства (кримінальне, адміністративне, справи про адміністративні правопорушення) в Єдиному державному реєстрі судових рішень;

3) перегляд судових рішень, знайдених за результатами пошуку згідно з підпунктом 2 пункту 7 цього Порядку з метою ідентифікації особи, стосовно якої проводиться перевірка, за датою і місцем її народження;

4) надсилання, у разі необхідності додаткового встановлення (ідентифікації) відомостей про дату та місце народження особи, стосовно якої проводиться перевірка (у кримінальному провадженні), до Державного підприємства "Інформаційні судові системи" запиту стосовно отримання вказаної інформації;

5) надсилання запиту до суду, яким винесене відповідне рішення, у разі виявлення рішення, яке відповідає критеріям здійснення очищення влади (люстрації), передбачених частинами третьою (Закон N 1682-VII), п'ятою - сьомою статті 3 Закону (Закон N 1682-VII), щодо якого відсутні відомості про набрання ним законної сили;

6) підготовка відповіді про результати перевірки достовірності відомостей щодо незастосування заборон, передбачених частиною четвертою статті 1 Закону (Закон N 1682-VII), за формою згідно з додатками 1 або 2 до цього Порядку (далі - відповідь про результати перевірки) та надсилання його органу, від якого отримано запит про перевірку;

7) надіслання (у разі встановлення за результатами перевірки особи недостовірності відомостей щодо незастосування заборон, визначених частиною четвертою статті 1 Закону (Закон N 1682-VII)) копії відповіді про результати перевірки до Міністерства юстиції України для офіційного оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України та внесення до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону (Закон N 1682-VII), або для надсилання відповідним органам з пропозицією про прийняття подання про звільнення судді з посади.

8. У разі надходження протягом місяця з дня початку проведення перевірки від фізичних та юридичних осіб чи дорадчого громадського органу з питань люстрації при Міністерстві юстиції України інформації про особу, стосовно якої проводиться перевірка, ДСА України або ТУ ДСА України зобов'язані в межах компетенції розглянути таку інформацію та протягом десяти робочих днів надати відповідь фізичній чи юридичній особі.

Одночасно з надісланням відповідей фізичній чи юридичній особі, яка подала інформацію про особу, стосовно якої проводиться перевірка, ДСА України або ТУ ДСА України інформує про результати розгляду цієї інформації керівника органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка.

У разі надходження інформації поза межами встановленого місячного терміну така інформація повертається без розгляду з посиланням на пропущення встановленого Законом (Закон N 1682-VII) строку, при цьому одночасно ДСА України або ТУ ДСА України інформує про це керівника органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка.

9. Відповідь про результати перевірки, підписана Головою ДСА України чи начальником ТУ ДСА України (або особою, яка виконує їх обов'язки), надсилається керівнику органу, передбаченому частиною четвертою статті 5 Закону (Закон N 1682-VII), не пізніше ніж на шістдесятий день з дня початку проходження особою перевірки. Відповідь оформлюється на офіційному бланку ДСА України або ТУ ДСА України.

10. Облік перевірок та їх результатів здійснюється в журналі за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Такий журнал ведеться в електронному вигляді структурним підрозділом (посадовою особою) ДСА України та ТУ ДСА України.

11. Інформація про результати перевірки, документи (копії документів) щодо її проведення зберігаються в порядку, встановленому Законом (Закон N 1682-VII).

Доступ до матеріалів перевірки надається в порядку, визначеному законодавством України.

12. ДСА України протягом трьох днів після надходження заяви професійного судді, стосовно якого проводиться перевірка, та декларації розміщує інформацію про початок проходження перевірки професійним суддею і копії заяви та декларації (крім відомостей, що віднесені законом до інформації з обмеженим доступом) на власному офіційному веб-сайті за принципами територіальності і спеціалізації стосовно суддів вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України.

13. ТУ ДСА України протягом трьох днів після надходження заяви професійного судді, стосовно якого проводиться перевірка, та декларації розміщує інформацію про початок проходження перевірки професійним суддею і копії заяви та декларації (крім відомостей, що віднесені законом до інформації з обмеженим доступом) на власному офіційному веб-сайті за принципами територіальності і спеціалізації стосовно суддів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції.

14. Інформація, зазначена в пунктах 12, 13 цього Порядку, про перевірку професійних суддів повинна містити відомості щодо назви органу, в якому проводиться перевірка; П. І. Б. особи, щодо якої здійснюється перевірка; дати початку перевірки.

15. ДСА України та ТУ ДСА України надсилають до Міністерства юстиції України електронні копії судових рішень суду, які містять відомості про осіб, щодо яких застосовано заборону, передбачену частиною четвертою статті 1 Закону (Закон N 1682-VII), не пізніш як на десятий день з дня набрання ним законної сили для оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.


Начальник управління правового
забезпечення ДСА України
Є. Пристрома




Додаток 1
до Порядку проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади"
(пункт 7)
Початок цитати

___________ N ___
(дата) (вихідний номер)


Адресат

Про результати проведеної перевірки
стосовно (прізвище, ініціали особи)

За результатами розгляду запиту (найменування органу державної влади, номер, дата) про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII), стосовно (прізвище, ім'я, по батькові особи), який (яка) займає (претендує на) посаду (вказати посаду), Державна судова адміністрація України (або найменування територіального управління Державної судової адміністрації України, яке здійснювало перевірку) повідомляє.

Станом на "___" ____ року за інформаційно-пошуковими реквізитами "прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження" судові рішення за критеріями, встановленими частинами третьою (Закон N 1682-VII), п'ятою - сьомою статті 3 Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII), стосовно (прізвище, ім'я, по батькові особи, дата та місце народження), в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.

Назва посади особи,
що підписує відповідь
підпис
Ініціали, прізвище

Кінець цитати



Начальник управління правового
забезпечення ДСА України
Є. Пристрома




Додаток 2
до Порядку проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади"
(пункт 7)
Початок цитати

___________ N ____
(дата) (вихідний номер)


Адресат

Про результати проведеної перевірки
стосовно (прізвище, ініціали особи)

За результатами розгляду запиту (найменування органу державної влади, номер, дата) про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII), стосовно (прізвище, ім'я, по батькові особи), який (яка) займає (претендує на) посаду (вказати посаду), Державна судова адміністрація України (або найменування територіального управління Державної судової адміністрації України, яке здійснювало перевірку) повідомляє.

Станом на "___" ____ року за інформаційно-пошуковими реквізитами "прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження" встановлено, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень стосовно (прізвище, ім'я, по батькові особи, дата на місце народження) міститься судове рішення (номер, дата рішення), що відповідає критеріям, встановленим частинами третьою (Закон N 1682-VII), п'ятою - сьомою статті 3 Закону України "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII). Вказане судове рішення набрало (або не набрало) законної сили.

Вказане судове рішення набрало (або не набрало) законної сили.

Додаток: електронна копія згаданого судового рішення на ____ арк.

Назва посади особи,
що підписує відповідь
підпис
Ініціали, прізвище

Кінець цитати



Начальник управління правового
забезпечення ДСА України
Є. Пристрома




Додаток 3
до Порядку проведення Державною судовою адміністрацією України перевірки достовірності відомостей щодо осіб відповідно до Закону України "Про очищення влади"
(пункт 10)

Початок цитати
Журнал обліку перевірок та їх результатів
N
з/п
Дата отримання запиту
Найменування органу, від якого отримано запит
Прізвище, ім'я, по батькові особи, стосовно якої отримано запит
Посада, яку займає або на яку претендує особа, стосовно якої отримано запит
(з позначкою "З" - займає або "П" - претендує)
Результат перевірки
Дата реєстрації та номер відповіді про результати перевірки
Дата та номер листа, яким до Мін'юсту України надіслано копію відповіді про результати перевірки
Прізвище, ініціали посадової особи, відповідальної за проведення перевірки
Примітки



































Кінець цитати


Начальник управління правового
забезпечення ДСА України
Є. Пристрома